[ print ]
vorige   |  terug   |  volgende

Training details Inschrijven Informatie aanvragen Informeer collega
Basel 2 Essentials referentie: CC-BII

Bank of International Settlements in Basel

Geen andere actualiteit plaatst ondernemingen voor dusdanig nieuwe uitdagingen dan Basel 2. Elke onderneming wordt door haar bank beoordeeld door een rating, die de toekomstvooruitzichten met betrekking tot verschillende bedrijfsfuncties samenvoegt in een algemeen geldende notering. Banken zullen in de toekomst zonder een rating geen kredieten meer verstrekken. Leveranciers, concurrenten en alle overige zogenaamde stakeholders zullen de rating van een onderneming als kwaliteitsmaat ver over de financiële betekenis heen gebruiken.

Basel 2 is een regelgeving voor de stabilisering van de financiële sector en wordt in circa 110 landen met ingang van 2007 ingevoerd. Deze wereldwijde regelgeving opent voor iedereen de internationale kapitaalmarkten. Dit veroorzaakt de grootste schok bij het kredietmanagement die wij ooit hebben meegemaakt. De structuren van de banken veranderen, de kredietverlening verloopt anders, de prijs van geld wordt per organisatie gedifferentieerd. Hierdoor ontstaan dusdanig grote verschillen in de kosten dat derhalve de concurrentiepositie wordt beïnvloed.

De financials zijn in de eerste plaats de aangewezen personen die de directie en het management over de verstrekkende gevolgen van Basel 2 moeten informeren. Derhalve dienen zij te weten wat de regelgeving inhoudt, hoe deze is ontstaan, wat de gevolgen voor de banken zijn en vooral wat zij in de eigen situatie hiervan moeten verwachten.

Kennis van het Basel Capital Accord is als zodanig echter niet genoeg. Financials moeten weten wat voor trends en veranderingen er zijn en hoe zij zelf hier op kunnen inspelen. Waarom en hoe men zich beter kan voorbereiden opveranderende relatie met de bank, maar ook die met de toeleveranciers eneigen klanten. Kortom, alle reden voor financials om zich breed te informeren over de achtergronden van Basel 2 en de gevolgen hiervan voor de ondernemingen waarvoor zij mede verantwoordelijk zijn.


Leergang

Informeert u over de achtergronden en gevolgen van Basel 2. Na deze leergang
bent u beter toegerust op de verstrekkende veranderingen die Basel 2 op de financiële functie binnen bedrijven en bij financiële dienstverleners zal hebben.


Voor wie bestemd?

De leergang is bestemd voor CFO‘s, financieel managers controllers, treasurers, credit– en riskmanagers, accountants en gedetacheerde medewerkers in de financiële dienst-verlening. Feitelijk iedereen die verantwoordelijk is voor de financiële verslaglegging, credit– en cashmanagement, algemeen riskmanagement of advisering hieromtrent.

Leerdoelstelling

Na het volgen van de leergang weet de student wat het Basel 2 kapitaalakkoord inhoudt, wat de gevolgen zijn voor banken en de cliënten van een bank. De student leert wat in zijn dagelijks werk door Basel 2 gaat veranderen en wat hiervan voor hem zelf de consequenties zijn. Hoe hij zijn vakkennis kan vergroten, opportunities leert te onderkennen en in staat is anderen op een begrijpelijke wijze hierover te informeren.

Organisatie van de cursus

Het programma bestaat uit 2 avonden van elk 2 blokken van 2lesuren onderbroken door een diner:

16:00 uur – 18:00 uur lesprogramma

18:00 uur - 19:00 uur diner

19:00 uur – 21:00 uur lesprogramma

Na 21:00 uur borrel

Elk lesblok bestaat uit een presentatie van een uur over de thematiek gevolgd door een workshop waar de deelnemers actief betrokken worden bij de uitwerking van een casus.



Programma

Thema 1: Fritz Witt - certified rating analyst -
Definitie, historie en achtergronden Basel 2. Gevolgen voor banken. Basisbeginsels van een externe rating door banken en factoring bedrijven.

Thema 2: drs.Jean Gieskens AC CCM QT -
De veranderende rol van het creditmanagement als gevolg van Basel 2. Uitwerking van een casus van een leveranciersrating met behulp van scoring software.

Thema 3: drs.Jean Gieskens AC CCM QT -
Basel 2 als aanjager van risk management. Achtergronden en werkwijze. Uitwerking van een casus waarbij risico’s worden opgespoord, beoordeeld en risico beperkende maatregelen worden voorgesteld. De benefit van riskmanagement voor de budgettering en sturing van organisaties en een betere rating.

Thema 4: Fritz Witt - certified rating analyst -
Gevolgen van Basel 2 voor de klanten van banken en overige stakeholders. Trends en kansen. De prijs van kredieten en hoe managet men zijn eigen rating. Uitwerking van een casus van een rating met behulp van rating software.



Ondersteuning

Voorafgaand aan elke les ontvangen de deelnemers enkele publicaties ter voorbereiding op de lessen. Voor de eerste les vindt een toets plaats waar het persoonlijke leerdoel wordt vastgesteld. Na de laatste les vindt evaluatie van de cursus en het persoonlijke leerdoel plaats.

Documentatie en hulpmiddelen

Elke cursist ontvangt een werkmap met publicaties en diverse achtergrondinformatie en thema’s over Basel 2, hand outs van de presentaties, de casussen plus de uitwerking van de casussen en een publicatie over de gevolgen van Basel 2 voor financials met suggesties en aanbevelingen voor een eventueel vervolg en vakopleidingen.

Rapportage / kwaliteitsmeting

De cursist krijgt na afloop van de cursus een opgave van de bereikte leerdoelen en de beoordeling van de cursus per deelnemer. De totale score wordt vergeleken met de gemiddelde score van eerdere cursussen.

Follow up / kwaliteitsborging

De docenten zijn ook na de cursus gaarne bereid verdere (persoonlijke, vakgerelateerde) vragen gedurende 6 maanden na het einde van de cursus te beantwoorden en acties te ondernemen om de persoonlijke leerdoelen te bereiken.


Trainingsvorm openrooster 
Duur van cursus 2 dagen  
Aanvangs- einddata Informeer voor actuele datum  
Tijden 16:00 - 21:00  

Locatie

Breukelen,
Utrecht

Lunch/ diner faciliteit aanwezig
Rookruimte aanwezig


Goede bereikbaarheid OV
Parkeer gelegenheid
Voorkennis Geen voorkennis nodig  
Voorafgaande trainingen Geen  
Vervolgtrainingen Geen  
Prijs* €995,00
Opmerkingen Geen  
*vermelde prijzen zijn exclusief 19% BTW.

bedrijfsnaam:Career Control
straat:Oudegracht aan de Werf 209
postcode:3511 NG
stad:Utrecht
tel:030 2341616
fax:030 2333202
email:w.peek@careercontrol.nl
website:www.careercontrol.nl
Lees meer over Career Control


 

home | over ons | help | contact | info opleiders | inloggen |

BUSINESS - Financieel - Cash Management

   
  ZOEK  GEAVANCEERD 
   OFFERTE AANVRAAG  
ZOEK OP CATEGORIE
Branche specifiek (929)
Business (1102)
Fiscaal (6)
Financieel (44)
Arbo (4)
Pr & voorlichting (24)
E-commerce (25)
Inkoop (65)
Verkoop (207)
Service (16)
Auditing & certificatie (9)
Juridisch (9)
Marketing (41)
Administratie (518)
Executive education (81)
It (3780)
Hardware (101)
Database (151)
Internet (117)
Werkplek (1834)
Management (2146)
Knowledge management (1)
Algemeen (64)
Human resources management (1473)
Master (2)
Persoonlijke effectiviteit (1921)
Communicatieve vaardigheden (565)
Schrijfvaardigheden (427)
Funshops (0)
Talen (254)
Duits (19)
Engels (45)
Frans (20)
Italiaans (10)
Nederlands (46)
Pools (1)
Portugees (6)
Russisch (10)
Spaans (15)
Techniek (285)
Mechanisch (7)
Verbindingstechniek (0)
ZOEK OP TRAININGSBURO
 
A
B
C
D
E
F
G
H
I
 
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
 
S
T
U
V
W
X
Y
Z
Houd mij op de hoogte